אודות

טיול תמיד היה נראה לי צורת הבילוי הנכונה לשעות פנאי. הניצול האולטימטיבי של הזמן. להתבונן, לחקור, לראות, לנוח ולהרגיש חלק ממקום. נולדתי להורים חובבי נסיעות. בתור ילד , אני זוכר שטסו המון. בשלב כלשהוא בחיי היה משרד נסיעות בתור עסק משפחתי. משם אני חושב שינקתי את האהבה לטיולים.

בגיל צעיר מאוד ביקרתי בארה"ב ומאז נפקחו לי העיניים. אדלג על כמה ביקורים במקומות שונים (ארה"ב שוב ושוב ושוב, קנדה, אנגליה, דרום אפריקה ועוד…) ואגיע לתקופת חיי הבוגרים. לזמנים שהטיולים היו בתיכנוני ונתונים לגחמותי שלי.

התגייסתי לצבא בתור עתודאי, למדתי הנדסת אלק'. תוך כדי הצבא עשיתי קורס צילום אצל יעקב בורנשטיין. צילום הפך להיות צורת הבעה  נוחה בשבילי.

בתקופה שבין שירות החובה לקבע, החלטתי לקחת חופש מהכל ולנסוע לדרום אמריקה. הטיול הגדול של כולם באמצע הצבא במקום בסופו. סוף סוף טיול כמו שאני רוצה. רציתי להיות חלק מהמקום. לדבר עם אנשים, להכיר אותם. ניסיתי לא להיות חלק מה"גל" הישראלי. זה לא פשוט אבל אפשרי. לאחר 4.5 חודשים בפרו בוליביה צ'ילה וארגנטינה, נשראתי עם טעם של עוד ליבשת הלטינית.

חזרתי לצבא, וג'וק הטיולים לא ממש הרפה. ביקור קצר בפראג, חופשת סקי בצרפת ושוב הגיע הזמן לטיול "אמיתי". שק שינה ואוהל לאתיופיה. עם המפקד שלי התווכחתי שלפחות משלושה שבועות אין לי בכלל טעם לצאת לחופש. את הטיול נאלצתי לקצר, בגלל סיבה נהדרת, שיחרור מפתיע מהצבא!

אתיופיה הייתה מאתגרת בכמה דרגות מדרום אמריקה ולכן מעניינת יותר. לא הפסקתי לפגוש מקומיים. חוויתי הרבה יותר בשלושה שבועות אלו מאשר בכל התקופה הארוכה יותר בדרום אמריקה. משם גם הבאתי תערוכת צילומים מעמק האומו שמוצגת (נכון למאי 2010) באונ' העברית בירושלים.

עברו 7 חודשים הדרכון שוב יוצא מהכיס, הפעם לסין. לא לטייל, אלא ללמוד סינית. יום יום עם מורה פרטית 3-4 שעות סינית. חוויה נהדרת כדי להכיר מקום. הכרתי אנשים, הכרתי תרבות, והכרתי צורת חשיבה אחרת לגמרי. מדהים מה תגלה, אם רק תתן את הזמן ותפקח את העיינים. באותה תקופה התחלתי לכתוב את הבלוג.

המשך הביקור במזרח הביא אותי לנפאל יחד עם חבר. חוויה מיוחדת לטייל עם מישהו קרוב. אתה לא לבד ועם זאת אתה לא עושה יותר מדי רעש כדי להבריח את החוויות והאוירה אל מעבר לאופק. יחד איתו עשיתי את הטרק סובב אנאפורנה, הטרק הארוך ביותר שעשיתי בנתיים. מחכה לשבור את הנתון הזה.בסוף הביקור המזרחי עשינו גיחה קצרה ומאוד לא מספקת להודו בדרך הבייתה.

מאז הביקור במזרח יצאתי לגיחות קצרות למספר מקומות. תורכיה, חופשת סקי נוספת בבולגריה. במקביל התחלתי לטייל יותר ויותר גם בשבילי ארצינו. ימי שישי מוקדשים בעיקר כמה שאפשר לתור את ארצינו הקטנטונת.

את הבלוג התחלתי מתוך צורך לחלוק את הידע שלי עם אחרים. לפעמים אתה מגלה מקומות חדשים ומיוחדים, נקודה מעניינת, או סתם תובנה חדשה. אז זה המקום שלי בשביל אלה.

הצילומים הם צורת הביטוי הטובה ביותר שלי ואני משתדל להביא את הטובים ביותר ולחלוק אותם עם הקוראים.


בימים אלו אני לומד לתואר שני בגיאוגרפיה היסטורית. את מירב הקורסים שלי עשיתי על ההיסטוריה הגיאוגרפית של ירושלים מאמצע המאה ה-19 ועד קום המדינה. המשכתי במחקר על הכפר שיח באדר בירושלים. כיום אני עוסק בכמה מחקרים נוספים בתחומים שונים בגיאוגרפיה.

שותפתי לחיים היא מיכל, אישתי לעתיד. החברה הקרובה ביותר שלי ושותפה לחדוות הגילוי ואהבת הטיולים.

אודות העורך