גלישת ספה – העבודה הבאה שלכם?

גלישת ספה – העבודה הבאה שלכם?

ביום חמישי האחרון ביקרה אותנו טוני. טוני היא ניוזילנדית מה שכבר עשה לנו חשק רב לארח אותה כשקיבלנו את ההודעה של ב-Couchsurfing. אמנם הייתה טעות בפרופיל והיה כתוב שהיא מאוסטרליה, אבל כל מי שמגיע מהאיים שם, מגיע עם אקסטרה אפיל מבחינתיינו.

כשטוני הגיעה לא ידענו הרבה על מה שהיא עושה. הפרופיל של ב-CS לא ציין הרבה. כשסיפרנו לה על הדברים שאנחנו עושים, על מרק כרובית וקארי היא סיפרה לנו דברים יותר מעניינים.

טוני עובדת על יאכטה של מישהו עשיר מאוד כבר שנתיים ובכלל היא במקצוע כבר 5 שנים. היא הגיע להרבה מקומות בעולם בזכות הג'וב הזה. המזרח התיכון אף פעם לא היה מקום אליו הם הגיעו. אז כאן היא באמת בחופשה של 3 שבועות. היא אמנם תכננה לבלות חלק מהזמן בצלילות בדהב ,שארם א-שייח ואילת אבל בגלל פציעה של על היאכטה היא נאלצה לוותר על התענוג. היא כבר התכוננה לימי שמש ארוכים ולישיבה ממושכת על החוף, הבעיה היא שזה היה אחד הימים היותר גשומים השנה…(בכלל שמנו לב שתמיד כשמגיע מישהו אליינו מחו"ל יורד גשם. חבר'ה, תמשיכו להגיע).

היא מספרת שניתן להרוויח ממש טוב אם אתה עובד על ספינה כזו. ישנן גם את ספינות הצ'רטר הגדולות וגם את הספינות הפרטיות. היא אומרת שהמהנדסים על הסיפון יכולים להרוויח גם 7500 יורו לחודש. שזה מאוד יפה בטח ובטח כשגם אין לך הוצאות. דיל טוב!

היא אמרה שישנם הרבה זוגות שעובדים יחד על סיפון אחד. תמיד טוב לראות פרצוף נחמד כשיש לך יום מבאס. בעיקר בספינות קטנות כשאין ממש לאן לברוח. מסתבר שישנם קפטנים שמעדיפים לנעסיק זוגות, ככה העובדים נשארים יותר זמן. בעוד אחרים טוענים שאם הזוג רב ביניהם אז הפסדת שני אנשי צוות לפעמים, אז זה ממש לא כדאי.

מסתבר שיש אפילו סוכניות לעבודות על ספינות. הם מרוכזות בשני מקומות עיקריים, דרום צרפת או פורט לודרדייל בארה"ב. ניתן גם לעקוף את הסוכנויות ופשוט ללכת על המזח הלוך וחזור ולמסור את הקורות חיים שלכם.

תחשבו על זה, בישראל עבודה כזו היא משהו שאתה לא שומע עליו בתור קריירה. אנחנו התפעלנו מראש אחר לגמרי ממה שאנחנו מכירים. זה היה נראה שבעייניה ובעייני האנשים סביבה זו עבודה, אמנם לא נורמלית, אבל לא מופרך שמישהו יעבוד בה.

אתה לא שומע על בחורות בנות 31 מישראל שעובדות בכאלו עבודות וחוזרות הבייתה פעם בשנה לחופש. בישראל! גישה ישראלית טיפוסית תהיה: העבודה הזו היא לכמה חודשים אחרי הצבא, בזמן הטיול הגדול.

הגישה הזו, שאנחנו לא מכירים, הייתה מיוחדת בעיינינו. אין לחץ לעשות את מה שכולם עושים. אתה נורמלי ולא משנה מה תבחר לעשות. היא אמרה שהיא כניראה תפרוש מהעבודה הזו בסוף שנה הבאה וטובת עבודה עם קשישים. איזה מדהים!

זו הייתה חווית ה-CS הראשונה של טוני והיא טענה לאחר מכן שהצבנו רף גבוה. אנחנו שמחים שנהנית ,טוני.

אולי תרצו לקרוא גם את זה:

  1. גלישת ספה – עם אורחים בטיול מסביב לעולם
  2. גלישת ספה – מקום טוב בפרנקפורט

אודות העורך