איך מגיעים לטרק פיקו טורקינו(Pico Turcino) בקובה?

איך מגיעים לטרק פיקו טורקינו(Pico Turcino) בקובה?

הקדמה קצרה, בפוסט הזה יש מידע על הטרק לפיקו טורקינו. לצערינו לא השלמנו אותו ועשינו טרק אחר שאספר עליו, במקומו. אם אתם מצפים למצוא סיפור דרך מפורט על הטרק לפיקו טוקינו זה אינו המקום, אבל מיידע על איך להגיע לשם תוכלו למצוא כאן. אנחנו שינינו תוכניות באמצע והחלטנו לעשות את הטרק מצ'יביריקו ללה קרסה כדי לחצות למחוז גראמה ולביאמו. את סיפור הטרק הזה אפרט בפוסט אחר.

img_6759

קובה אינה מצטיירת כמקום לטרקים. זה לא שאין מקומות בכלל אבל הם לא רבים. המודעות לטרקים לא נפוצה, וגם אם תנסו למצוא טרקים הם מאוד קצרים. התיאורים לפחות לפי מדריך לונלי פלנט שיצא ב- 2004, מדברים על קילומטרים בודדים של הליכה לרוב ולא על מספר ימים. הטרק הכי ארוך שמצאתי שם היה לפסגת ההר הכי גבוה בקובה, ושמו פיקו טורקינו (Pico Turcino). מדובר על טרק לשלושה ימים וגם הוא אינו מסודר במיוחד. מצויין שמצופה שתחלוק את האוכל של עם המדריכים ועם השומרים שנמצאים עם הפסגה. מה גם שחייבים להשתמש בשירותיהם.

פיקו טורקינו נימצא בפארק שניקרא סיירה מאסטרה (Sierra Maestra) ניתןן לעלות אליו מכיוון אחד מלאס קובאס ולרדת (אפשר לעשות את זה ביום איד ארוך או ביומיים וללון למעלה) או ניתן לחצות את הפארק ולעבור דרכו. לונלי פלאנט מציין (Las Cuavas) שהתחבורה מכיוון לאס קובאס לסנטיאגו דה קובה (Santiago De Cuba) גרועה ויכולים לעבור יומיים ללא תחבורה.

לכן החלטנו (מיכל אישתי ואני) להתחיל משם, כדי שתהיה לנו פחות בעיה בחזרה.נאמר לנו שאם נרצה להתחיל את הטרק מלאס קובאס המדריכים מגיעים לשם בשש בבוקר, ואז אפשר לעלות איתם. לאחר שעה זו, זה בלתי אפשרי. מאוד מוגבל כל הסיפור הזה. הגיעו לשם לילה לפני, זו ההמלצה.

החלטנו להגיע לשם ולהתחיל משם את הטרק ואז לחצות לכיוון מחוז גראמה הסמוך לעבר בייאמו. לצורך זה יש לצאת מסנטיאגו דה קובה ולנסוע ללאס קובאס. מסתבר שזו משימה לא פשוטה, אכן תחבורה גרועה.

אוטובוס מסאנטיאגו
תיירים יכולים לנסוע בצורה רישמית בקובה, אך ורק בחברת האוטובוסים Viazul. מכיוון שחברה זו אינה נוסעת בכלל לכיוון ההוא, אין דרך להגיע איתם.

יש צורך אם כן לקחת אוטובוס מקומי, שזה מצויין מכיוון שזה זול יותר (פסוס בודדים) וגם זוכים להכיר את המקומיים. עם זאת קחו בחשבון שתנאי הנסיעה גרועים, צפו לצפיפות ועמידה ממושכת (כמה שעות לפעמים). אין אוטובוס ישיר ללאס קואבאס מסאנטיגו (או לפחות לא אחד שמצאנו), אבל יש אוטובוס לצ'יביריקו שנימצאת בחצי הדרך בין לאס קואבאס לסנטיאגו, במחיר של 3 פסו קובניים (לא CUC) . האוטובוס יוצא מספר פעמים ביום מתחנת האוטובוס סוראנו (Sorano) ולוקח כ-3 שעות. הכביש משובש ונוסע לאורך החוף. בסה"כ הכל כ-70 ק"מ שנוסעים אותם ממש לאט עם הרבה תחנות.

ניתן לקחת אוטובוס מקומי (wawa בשפה המקומית) שנוסע לצ'יביריקו (אוטובוס אחרון מסאנטיאגו בשעה 17, נכון לכתיבת שורות אלה). צפו לשלוש שעות מטלטלות במיוחד ואולי גם בעמידה. האוטובוס יוצא מתחנת האוטובוסים סראנו (sarano) הנימצאת במרחק הליכה מהכיכר המרכזית (Parque Cespedes) בסאנטיגו. סביר להניח שגם ה-casa particuar שתהיו בה תהיה באותו איזור שכן זה האיזור המתוייר של סנטיאגו, אז אין צורך לקחת מוניות מיותרות.

אולי תרצו לקרוא גם את זה:

  1. טרק צ'יביריקו (Chiviriko) – לה קראסה (La karrasa) – ויטורינו (Vitorino) \ לוס הורנוסוס (Los Hornosos) – ביאמו (Bayamo)

אודות העורך