גלישת ספה – מקום טוב בפרנקפורט

גלישת ספה – מקום טוב בפרנקפורט

אתה אף פעם לא יודע איך תתגלגל למקומות, אבל בשביל זה חשוב להיות פתוח ולתת למה שקורה מסביב להוביל אותך. לא הייתי לוקח את זה בתור פילוסופיה תמיד לחיים, אחרי הכל אנחנו צריכים להוביל את החיים שלנו ולא מה שקורה סבבינו את חיינו.

חויית ה-Couch Surfing שלנו הובילה אותנו כאן בקובה להרבה אנשים חדשים שנותנת לנו להבין את קובה הרבה יותר טוב, ולא רק דרך הספר של לונלי פלאנט. את ההשתלשלות המעניינית הזו אני צרי להתחיל בחווית ה-CS שלנו בפרנקפורט.

נסענו ליריד הספרים הבינלאומי בפרנקפורט, במשך 3 שבועות חיפשנו מקום אצל אנשים כדי לגלוש על הספה שלהם. ניסינו כ-30 איש וכולם לא יכלו. הרבה מקומות היו תפוסים בגלל היריד (מדובר על היריד הספרים הגדול בעולם), בנוסף אנשים נסעו לחופשות בדיוק עכשיו (עד עכשיו לא ברור לנו מה מיוחד באוקטובר בגרמניה – קוראים האירו את עיני! ). בכל יום ככל שהתקרבה הנסיעה דאגנו יותר שלא יהיה לנו מקום. התחלנו לבדוק מלונות, מלונות מחוץ לעיר וגם CS מחוץ לעיר. בסופו של דבר הגענו למסקנה שהדבר הכי נכון יהיה ללון במלון במרכז העיר, למרות המחיר המופקע (160 יורו ללילה לזוג, בגלל היריד. אנחנו מדברים על הוסטל, כדי לסבר את האוזן…) ביום רגיל, שהיה אחד הימים שהזמנו המחיר הוא 60 יורו לזוג, גם לא זול במיוחד.

בשעה טובה השלמנו עם העובדה שנאלץ לישון במלון ולא עם מישהו מקומי ולשלם מחיר גבוה, שילמנו מראש מקדמה של 20 יורו בהזמנה ו-10 דקות אחרי ההזמנה הזו…הגיעה ההודעה מטילמן….כמובן שהעדפנו ללכת אליו למרות תשלום המקדמה.
טילמן משכונת זקסנהאוזן בפרנקפורט (בדיעבד התברר לנו שהיא מאוד נחשבת) כתב לנו שהוא ישמח לארח אותנו.

הדירה של טילמן ממוקמת במרומי הקומה ה-15 של בניין מגורים. כבר בפרופיל שלו הוא מציין שיש שם בריכה וחדר כושר וגם המיקום מצויין. על המותרות ויתרנו, אבל אכן המיקום מצויין. כשניכנסו ההרגשה היא שהגענו לדירה שצולמה למגזין עיצוב.
הנוף, גם היה שווה את זה עם חלון זכוכית, שבעצם היה כל הקיר בסלון. התמונה המצורפת היא משם (בשעה זו אני בקובה, אז אם התמונה עוד לא מצורפת זה בגלל האינטרנט הנוראי שכאן).

img_6485

טילמן, גם היה בחור מאוד נחמד, מנהל כוח אדם באחת מחברות הרכב הגדולות בעולם בסניף שלהם בגרמניה. הגענו והתארגו. לאחר השיחה שלנו בערב הראשון, קיבלנו ממנו כבר מפתח לדירה לא הייתה לו בעיה עם זה.

הוא אכן אוהב את החיים הטובים. שבועים לפני שהיינו שם הייתה מסיבת יום ההולדת שלו. הוא הצליח להכניס 72 איש לדירה שלו. במסיבה היה אפילו שומר בכניסה ושני ברמנים שהכינו קוקטלים לאורחים.

img_6489

הפתעה נוספת, טילמן בדיוק חזר מקובה משבועיים של לימודי סלסה והיה שמח לחלוק איתנו את הידע שלו על המקום. בתור דובר ספרדית, הוא גם יצר קשר עם מספר אנשים בהבאנה. ביניהם עם המורה שלו לסלסה מן הסתם.

אז חוץ מהפגישה עם טילמן, האנשים שבזכותו פגשנו בקובה, היו לנו חלון נהדר כדי להכיר את המקום. זה דורש עוד פוסט, לא התעייפתם?

אולי תרצו לקרוא גם את זה:

  1. גלישת ספה – עם אורחים בטיול מסביב לעולם

אודות העורך