גלישת ספה – עם אורחים בטיול מסביב לעולם

גלישת ספה – עם אורחים בטיול מסביב לעולם
img_6414

יאללה חוזרים למסלול. או…סוג של חוזרים למסלול. לשבת על הרצפה בשדה התעופה של מדריד בדרך לקובה, זה לא בדיוק לחזור למסלול אבל אני מתכוון להגיד שאני מוצא את הזמן לכתוב, גם אם זה בתנאים מוזרים שכאלה. ואכן יש הרבה מה לספר.
לא הכל יהיה בפוסט בודד, אבל נתחיל.

החלטתי שאכתוב סידרת פוסטים על חוויות Couch Surfing של מיכל ושלי. CS הוא אתר אשר קושר מטיילים למטיילים אחרים ומאפשר להם להתארח בבתים של אנשים בזמן שהם מטיילים. לא מדובר כאן רק על החיסכון הכספי, אלא גם על העניין של הכירות אמיתי עם מקום אליו אתה מגיע דרך העיינים של מי שגר שם.

אחד הפוסטים הראשונים שלי היה על חוייה כזו לפני מספר שנים ועד היום לא יצא לי שוב חוויה דומה.מיכל לשמחתי גם בעניין ולכן שיפצנו את הפרופיל שלי שהפ להיות משותף לשנינו באתר. אנחנו גרים עכשיו במקום מבוקש בתל אביב, ואין סיבה שלא לארח ולפגוש אנשים מעניינים המטיילים בעולם.

הזוג הראשון שאירחנו היו קריסטי ואהרון מסן פרנסיסקו. אמנם, החלטנו בתקופה שבה הם שלחו לנו את הבקשה שלהם שאנחנו לא מארחים אף אחד, אבל הם שלחו הודעה כלבבינו ובנוסף הם עושים טיול מסביב לעולם אז בכלל זה מעניין לשמוע. הם קישור לפרופיל שלהם.

אספנו אותם מירושלים בתחילת רחוב הנביאים מהוסטל ליד שער שכם. הם זוג צעיר בני 26 ו-25. הוא מהנדס תוכנה והיא עובדת בחברה שמקדמת מוצרים בקמפוסים של מוסדות להשכלה גבוהה.

ביקשנו מהם שיספרו לנו על המסלול שלהם וגם על העלויות מכיוון שגם אנחנו פוזלים לכיוון בשלב כלשהוא. הם מאוד שמחו לפרט. כאשר קונים כרטיס לטיול מסביב לעולם זה תלוי במספר הטיסות שאתה קונה ובמספר היבשות שאתה מעוניין לבקר בהן.

17 טיסות ו5 יבשות עלו להם 6000 לכרטיס לכל אחד. כך שאם אתם גם מעוניינים תכינו הרבה כסף. 40 אלף דולר סה"כ לשני אנשים לשנה. אם אתם מחליטים להוריד את אירופה אז כבר חסכתם הרבה בעלויות. לנו בתור ישראלים זה כדאי. את אירופה תמיד אפשר לראות זה במרחק טיסה קצרה וזולה יחסית. ( חוץ מזה שלדעתי ישנן מדינות מעניינות הרבה יותר מאשר ביבשת הסמוכה.

הייתה לנו שיחה לתוך הלילה ולמחרת בבוקר שלחנו אותם להסתובב קצת בתל אביב. בהמשך החלטנו לקחת אותם איתנו לשבת במקום מיוחד. עשינו שבת שטח יחד עם עוד הרבה חבר'ה במקום שניקרא ארץ האיילים מול כפר עציון בגוש עציון.
לי זו השבת השלישית שם בשנים האחרונות ותמיד כיף להיות שם ולפגוש אנשים. הפעם במקום להיות לבד הגעתי בזוג.

קריסטי ואהרון (הם לא יהודים וגם אהרון לא שם לב עד שהסבו את תשומת ליבו לכך שיש לו שם יהודי) ממש התלהבו להיות שם. הם פגשו הרבה ישראלים והכירו ככה טוב יותר את ישראל. בנוסף, הם ראו מהי שבת עם תפילות. שמחנו לענות על השאלות שלהם. דברים שלישראלים נראים ברורים מאליהם.

לאחר שבת חזרנו הבייתה וכבר ביום ראשון לפני שהתעוררנו הם נסעו. בקושי הספקנו להצטלם יחד. כשהגענו הבייתה במוצאי שבת, קריסטי כבר ישנה אז הצטלמנו בתמונה גרועה למדי עם אהרון.

אהרון וקריסטי שמחים שהייתם! מקווים שפעם הבאה הביקור יהיה ארוך יותר מ-6 ימים בישראל.

אולי תרצו לקרוא גם את זה:

  1. גלישת ספה – מקום טוב בפרנקפורט
  2. אז איך השיטה עובדת בקובה?
  3. הקובני שביקש לשמוע על ישראל

אודות העורך